Instrukce k odzimování nadzemního bazénu

Odzimování bazénu, tedy úprava bazénové vody po zimě a samotné zprovoznění bazénu po zimě, by mělo proběhnout v době, kdy se minimální noční teploty vzduchu již nedostávají trvale pod bod mrazu a teplota vody v bazénu je mezi 10 až 15°. Příprava bazénu na novou sezonu je jednoduchá.

Očistěte bazén

Před doplněním vody vyčistěte stěny a dno bazénu od usazených nečistot. Na stěny použijte přípravek Azuro Clear Forte. Neředěný přípravek naneste houbičkou Azuro  na znečištěná místa a nechte 10-15 minut působit. Poté nečistoty uvolněte mechanicky kartáčem a z místa je důkladně opláchněte vodou. V případě silného znečištění se postup opakuje.
Odstraňte z vody a dna bazénu hrubé nečistoty pomocí bazénové síťky

Zapojte filtraci a solární ohřev

Správně dle návodu připojte hadicemi filtraci a solární ohřev k bazénu.
Překontrolujte a dotáhněte veškeré spoje tak, aby nemohlo dojít k úniku vody. U pískové filtrace doporučujeme vyměnit její pískovou náplň po každých dvou sezonách.

V případě nebezpečí nočních mrazíků zapněte na noc filtraci a nechte vodu proudit solárním ohřevem. Zabráníte tím poškození filtrace a solárního ohřevu, které by mohl mráz způsobit.

Doplňte vodu

Doplňte vodu až do úrovně středu přítokové příruby sběrače (skimmeru) a nepřetržitě 24 hodin filtrujte. Současně upravte kvalitu vody dle následujících kroků.

Zkontrolujte a upravte (stabilizujte) tvrdost vody

  • Pro dosažení nejlepšího výsledku je nutno přidat přípravek Azuro Ca ihned po dopuštění bazénu. Počáteční dávka je 250 ml přípravku na 10 m3 (10 000 l) vody. V případě velmi tvrdé vody a zvýšeného obsahu iontů železa a manganu doporučujeme dávku zvýšit na max. 500 ml na 10 m3 vody. Dále doporučujeme přeměřit hladinu tvrdosti vody v bazénu pomocí kapkového testeru tvrdosti vody a upravit hodnotu tvrdosti vody pod 18°N.

Zkontrolujte a upravte hodnotu pH

  • Hodnota pH ovlivňuje účinnost a spotřebu všech přípravků na úpravu vody, funkci zařízení, životnost bazénu a především dobrý pocit z koupání
  • Nejprve pomocí proužkového testeru zkontrolujte hodnotu alkality vody. Pokud je nižší než 80 ppm, přidejte přípravek Azuro Alkalita Plus a pokud je vyšší než 120 ppm, přidejte přípravek Azuro pH minus.
  • Pomocí kapkového testeru nebo proužkového testeru  změřte hodnotu pH. Hodnota pH se musí pohybovat v rozmezí 7,0 – 7,4
  • Pro zvýšení hodnoty pH o 0,2 na 10 m3 vody (10 000 l) přidejte cca 100 g přípravku Azuro pH+.
  • Pro snížení hodnoty pH o 0,2 se na 10 m3 vody (10 000 l) přidejte cca 150 g přípravku Azuro pH- .  

Aplikujte chlor

  • Azuro Chlor Šok   aplikujte v dávce cca 100 g granulátu na 10 m3 vody (10 000 l).
  • Po 24 hodinách přeměřte koncentraci volného chlóru (zjistíte kapkovým testerem pH a Cl) nebo proužkovým testerem. Podle naměřených hodnot (obsah chlóru by neměl být nižší než 0,3 mg/l) aplikujte chlorovou tabletu do plovoucího dávkovače. V případě potřeby aplikujte ještě jednou přiměřenou dávku přípravku AZURO Chlor šok.

Nyní již můžete přejít na běžný provoz bazénu. Jak pečovat o bazénovou vodu naleznete zde.

Věříme, že výše uvedené rady Vám usnadní péči o Váš bazén a zajistí koupání v krásně čisté vodě.

Prohlédnout sortiment bazénové chemie
Přihlásit se
Uživatel nepřihlášený
Registrovat