Domácí ráj pro tělo i mysl.

Domácí ráj pro tělo i mysl.
Lékaři radí pravidelně regenerovat a pročisťovat organismus. Posiluje se tak jeho obranyschopnost před chorobami i celkové zdraví a vitalita. Vhodnou relaxaci a aktivní odpočinek nabízejí wellness aktivity. Pravidelný pobyt v sauně nebo horká bublinková lázeň ve vířivce pak patří k těm nejvyhledávanějším. Proto jsou domácí wellness koutky současným trendem. Rychlý vývoj technologií a materiálů a také nižší finanční náklady zpřístupnily wellness zážitky skoro každé domácnosti.

Blahodárné účinky wellness aktivit
 • Uvolňují svalové i psychické napětí
 • Detoxikují organismus
 • Posilují kardiovaskulární a imunitní systém
 • Uvolňují dýchací cesty
 • Zvyšují kvalitu spánku
 • Čistí pleť a podporují její pevnost a hebkost
 • Podporují léčbu kožních onemocnění, revmatismu a artritidy
 • Za 30 minut v sauně spálíte až 600 kcal
 • Mírní bolesti např. pohybového ústrojí
Infrasauny vyzařují infračervené paprsky podobné slunečním, ale bez UV záření. Teplota uvnitř se pohybuje mezi 40–60 °C a procedura (např. 45 min) se neopakuje. Ochlazování těla není třeba vůbec nebo jen ve vlažné vodě. Lze umístit do temperovaného interiéru od ložnice až po zimní zahradu. Sestavení stavebnicového systému předmontovaných panelů je snadné a k provozu stačí zásuvka 230 V. Žádné odvětrávání, stačí přirozená cirkulace vzduchu. V kabině totiž nevzniká pára a okolí nezatěžuje vysokými teplotami. Uvnitř můžete dýchat čistý vzduch díky ionizátoru, meditovat při barevném osvětlení a poslouchat oblíbenou hudbu z rádio/mp3 přehrávače.


Infrasauna Ruby s elegantními liniemi z českého designového studia poskytuje kromě objetí tepla také světelnou terapii nebo hudbu z rádio/mp3 přehrávače. Je vhodná i do malých interiérů včetně panelových bytů.

Finské sauny představují tradiční skandinávskou metodu saunování. Zdrojem tepla jsou elektrická kamna s náplní lávových kamenů. Jejich poléváním se do kabiny uvolňuje pára, která vzduch v interiéru zvlhčuje, ohřívá a může ho zároveň pro větší uvolnění provonět příměsí vonných esencí nebo bylin. Teploty ve finské sauně se pohybují mezi 70–100 °C. Během 15-20 min pobytu si přesunem mezi horními a dolními lavicemi volíte teplotní hladinu, v níž vám je v danou chvíli příjemně. Proceduru opakujete 2-3krát. Mezi nimi tělo ochlazujete ve studené vodě. Většina modelů elektrických kamen finských saun je připojena k síti 400 V.


Finská sauna Tuula 2 nabízí 2 osobám dostatek prostoru na lavicích v rozdílných výškách pro pohodlný přesun mezi teplotními úrovněmi. Elegantní kabina ze severského smrku šetří v interiéru prostor svým rohovým provedením. Lavice a příslušenství jsou z příjemného osikového dřeva.

Optimální podmínky pro saunování
 • Nechoďte do sauny extrémně vyčerpaní psychicky ani fyzicky
 • Ponechejte si odstup od vydatného jídla alespoň 2 hodiny
 • Nesaunujte se přesycení ani hladoví
 • Rozhodně se vyvarujte alkoholu, tekutiny ale doplňujte více než obvykle
 • Vyhraďte si čas pro následný odpočinek (ideálně se saunujte před spánkem)
Vířivé vany poskytují dokonalé uvolnění těla i mysli, navíc má hydromasáž v teplé lázni (do cca 40 °C) na lidské tělo řadu blahodárných účinků. Americká rodina Jacuzzi experimentovala s využitím nejprve přenosných vodních čerpadel a trysek pro léčebné účely. První plně integrovanou osobní vířivou vanu následně veřejnosti předvedl Roy Jacuzzi v roce 1968. A právě americké značky jsou dodnes na špičce v luxusu a kvalitě vířivek. Např. v sortimentu Mountfieldu najdete vířivky se skořepinou i provozními technologiemi z USA. Bublinkovou lázeň s proudovou masáží si budete dopřávat v klidu a soukromí svého domova - na zahradě, terase nebo u bazénu. A to celoročně i při vnější teplotě hluboko pod nulou.

Skořepina s ergonomickými pozicemi pro sezení nebo ležení je usazena do elegantního opláštění na povrchu nebo zapuštěna pod povrch. Několik desítek trysek vzduchových a proudových trysek včetně rotačních přesně ví, jak vás uvolnit! Pro dokonalý zážitek je obvykle k dispozici také audiosystém a barevné LED osvětlení. Provoz celého systému mají na starosti nejmodernější technologie, jejichž funkce ovládáte doslova jedním prstem. Vodu udržuje v automatickém režimu díky výkonnému ohřevu vody, kvalitním čerpadlům a vícenásobné tepelné izolaci. Ozonový generátor čistí vodu na bezchlorové bázi.


Akrylátová vířivka Bahamas se špičkovou americkou skořepinou značky Lucite Acrylic se zárukou 7 let, nejmodernějšími technologiemi a komfortním americkým ovládáním Balboa. 5 ergonomických pozic pro sezení a ležení je osazeno 60 tryskami a 15 LED žárovkami pro barevné podsvícení.

Úspěšná medailistka Eva Vrabcová Nývltová doporučuje:
„Pořídila jsem si infrasaunu Isabel 2. Stala se součástí mého tréninkového harmonogramu. Pomáhá dostat tělo do formy před výkony, po nich ho božsky uvolní. Je to taková každodenní odměna. Při pobytu v teplotě 60 °C relaxuji obvykle 45 minut. Zavřu dveře sauny a přepínám na relax. Někdy si s sebou beru také kamarádku nebo třeba jen knížku. Ráda si zážitek ze saunování zpříjemňuji také esenciální vůní.“Maratonská běžkyně Eva Vrabcová Nývltová získala na letošním Mistrovství Evropy v atletice v Berlíně bronzovou medaili a vytvořila národní rekord časem 2:26:31.