Menu Zavřít
+420 327 777 111 (volejte PO-PÁ 9-18 a SO-NE 9-17)
Dodavatelé

Dodavatelé

26. 10. 2020

Dodavatelé

Kvalita všech našich výrobků začíná u kvality našich dodavatelů. Jsou jich desítky nejen z Evropy a USA, ale z celého světa. S drtivou většinou spolupracujeme dlouhodobě, s některými dokonce od samého počátku našeho působení na trhu. Tato dlouhodobá partnerství se zakládají na důvěře a vzájemném respektu. Každý z nich představuje špičku ve svém oboru. Přesto pravidelně a pečlivě testujeme kvalitu jejich produkce, jež musí být trvale vynikající. Nezřídka se i přímo podílíme na vývoji některých produktů (např. sekaček, traktorů, pil, křovinořezů). Díky naší síle a významné pozici na trhu se nám zároveň dlouhodobě daří vyjednávat co nejlepší dodavatelské podmínky. To vše nás výrazně zvýhodňuje před ostatní konkurencí a umožňuje nám to pružně reagovat na specifické potřeby a přání Vás, našich zákazníků. Jde nám totiž o jediné – o Vaši spokojenost.

Global Garden Products

Špičkový italský výrobce zahradních traktorů, rotačních sekaček či vertikutátorů. Je jedním z nejvýznamnějších hráčů na evropském trhu. Potrpí si na exkluzivní italský design a top kvalitu. Má nejen vynikající vývojovou základnu, ale i moderní technologie a hromadnou výrobu snižující výrobní náklady na minimum.

Emak

Italský výrobce rotačních sekaček, řetězových pil, křovinořezů, plotových nůžek, tlakových myček či benzinových čerpadel. Dlouhodobě je pozitivně vnímán pro špičkovou kvalitu, technickou vyspělost a spolehlivost výrobků. I pro 0,12 % reklamací je evropskou špičkou ve svém oboru. Jeden z tradičních a dlouholetých dodavatelů Mountfieldu.

IKRA mogatec

Neustálý vývoj a inovace výrobků, vysoká kvalita, vynikající životnost a spolehlivé služby – to je německá společnost Ikra, jejíž vznik se datuje do roku 1977. V nabídce Mountfieldu najdete její produkty mezi AKU zahradní technikou, plotovými nůžkami, strunovými sekačkami, kultivátory či prořezávači větví. Na vývoji svých produktů spolupracuje IKRA s řadou mezinárodních designérů, proto vynikají i velkou elegancí.

HONDA

Motory této kultovní značky najdete mezi našimi sekačkami. Promítá se v nich japonská preciznost a téměř 70 let zkušeností.

BRIGGS & STRATTON

Americký výrobce benzinových motorů s pobočkami po celém světě se opírá o více než stoletou tradici a přes 10 miliónů vyrobených kusů ročně. Jedná se o prvotřídní motory s vynikajícími referencemi. U nás je najdete např. v sekačkách (rotačních i bubnových), traktorech nebo kultivátorech.

KULTI Beroun

Ryze česká společnost Kulti Beroun je známým výrobcem kultivátorů. Za kvalitou strojů stojí dlouholeté zkušenosti výrobce, za absolutní funkčností a vynikající životností zase vlastní vývojářské a designérské centrum. Společnost se kromě konstrukce strojů a jejich výroby zabývá kovovýrobou a zámečnickými pracemi.

TALLAS

Více než 40 let zkušeností, výzkumu, vývoje a technologických inovací na poli čerpací techniky garantuje nejvyšší stupeň kvality a spolehlivosti jejích výrobků. Dodavatelem špičkových čerpadel je italská společnost DAB PUMPS, jež vyrábí čerpadla pod obchodní značkou TALLAS. Čerpadla jsou vyrobena z nejkvalitnějších materiálů, které zaručují odolnost vůči vnitřnímu i vnějšímu namáhání, vysoký výkon a trvanlivost.

Goizper Group

Patentované technologie, prvotřídní materiály a silné technické zázemí s vlastním vývojovým centrem – to je renomovaný výrobce Goizper. Jeho zahradní mechanické a automatické postřikovače určené pro aplikaci hnojiv i ochranných prostředků vynikají prvotřídní kvalitou, dlouhou životností a maximální užitnou hodnotou.

HOZELOCK

Renomovaná britská společnost má více než půl století zkušeností se závlahami a v tomto oboru je světovou jedničkou. Kombinuje odborné znalosti a vášeň pro zahradničení s dokonalým řemeslným zpracováním. V současné době má firma svou centrálu v Birminghamu. Společnost neustále investuje do nejrůznějších inovací, aby její produkty byly v oboru na absolutní špici.

Kent & Stowe

Mladá, dynamická anglická společnost Kent & Stowe se vrací ke kořenům zahradničení. Její zahradní nářadí klade důraz na tradici – soustředí se na kvalitní provedení a prvotřídní materiály v podobě jasanových násad a pracovní části z nerezové oceli. Na své vidle a rýče dává neobvykle dlouhou záruku 10 let.

Freund Victoria

Freund Victoria je německý výrobce zahradního nářadí, jehož historie sahá až do roku 1898. I přes úctyhodnou tradici jde však v duchu soudobých trendů. Její zahradní nářadí je vyrobeno dle nejnovějších technologií s důrazem na ergonomii, moderní design a v neposlední řadě i na nízkou hmotnost.

Char-Broil

Značka Char-Broil je číslo 1 v prodeji grilů v USA a patří mezi nejstarší výrobce BBQ grilů. Tyto grily se vyznačují pevnou konstrukcí, precizním zpracováním a vysokou funkčností. Společnost Char-Broil je rovněž známá inovativním přístupem k novým technologiím, jako je například TRU Infrared systém, který spojuje výhody grilování na dřevěném uhlí s výhodami grilování na plynu.

MWH

Německá společnost MWH je v ČR známá především díky unikátnímu nábytku z tahokovu, chráněnému speciální venkovní povrchovou úpravou Elotherm. Její portfolio je však daleko širší a zahrnuje také nábytek z hliníku a ratanu.

SCANCOM

V moderním designovém nábytku od firmy Scancom se protínají perfektní vlastnosti materiálů s kvalitním zpracováním a dokonalým vzhledem. Je vyroben ze široké škály materiálů, např. z eukalyptu, ratanu či hliníku.

KARIBU

Historie našeho dodavatele KARIBU Holztechnik sahá do r. 1889, kdy ještě pod názvem Steinbrügge & Berninghausen začala stavět špičkové dřevěné lodě. Dnešní KARIBU čerpá z tradice a její současné výrobky se vyznačují vysokou funkcionalitou, ojedinělým designem a symbolizují německý smysl pro přesnost a kvalitu (certifikáty TÜV NORD, FSC, PEFC). Hlavní závod v Brémách je největším evropským výrobcem saun, infrasaun, zahradních domků atd.

Garsys

Česká společnost Garsys, která vyrábí bazénové příslušenství a doplňky, zejména solární absorbéry pro ohřev vody v zahradních bazénech, bazénové schůdky, solární sprchy, protiproudy a zastřešení pro nadzemní i zapuštěné bazény, byla založena už roku 1995. Díky vysokým nárokům na kvalitu materiálů a použití moderních výrobních technologií exportuje své výrobky do řady zemí celého světa.

Aquatron Robotic Technology

Izraelská Aquatron Robotic Technology. Ltd. patří víc než 20 let na světovou špičku ve vývoji a výrobě plně automatických bazénových vysavačů. Robotické vysavače Galeon z Aquatronu jsou pýchou naší nabídky. Krédem společnosti je dosahování trvale vysoké technická a kvalitativní úroveň její produkce a ochrana životního prostředí.

LAMINET

Mezi největší evropské výrobce laminátových a sklolaminátových bazénů patří společnost Laminet. Její vysoké know-how dokazují tisíce vyrobených bazénů, které dělají radost našim zákazníkům nejen v České republice, ale po celém světě. Špičková technologie výroby zaručuje vysokou kvalitu.

J.F.C. CZ a.s

J.F.C. CZ a.s. je naším výhradním dodavatelem bazénových zastřešení. Tato společnost patří mezi největší výrobce zastřešení bazénů v Evropě. Její výrobky vynikají vysokou kvalitou zpracování, dokonalou funkčností a dlouhou trvanlivostí. Splňují nároky mezinárodních standardů ISO 9001 a jsou pravidelně kontrolovány a testovány TZÚS, TÜV a CEIP International. Ve spolupráci s firmou Mountfield disponuje velmi širokou distribuční a servisní sítí

ONLY ALPHA POOL PRODUCTS

Společnost ONLY ALPHA POOL PRODUCTS (Fort Wayne. Indiana, USA) je světovým výrobcem a exportérem kompozitních bazénů (speciálních panelů, z nichž se bazény sestavují zákazníkům na míru, dále vyrábí bazénová schodiště a mnoho dalších bazénových komponent). V portfoliu má i špičkové sklolaminátové bazény. Je vlastníkem mnoha patentů, má vlastní vývoj a její výrobky představují špičku v oboru. Je naším dlouholetým partnerem.

ROMOTOP

Společnost Romotop – ryze český výrobce kamen – si přední místo na evropském trhu vydobyla propojením špičkového designu s vysokými užitnými vlastnostmi a výrobou na moderních robotizovaných pracovištích. Disponuje vlastním vývojářským a designérským střediskem i závodem na výrobu kachlí a velkoformátové keramiky. Krbová kamna Romotop nabízejí mimořádný uživatelský komfort – možnost otáčení kolem své osy, systém samooplachování skel nebo centrálního přívodu vzduchu.

Haas + Sohn

Česká společnost Haas + Sohn je známá po celém světě již přes 150 let. Její filosofií je vyrábět vysoce kvalitní a technicky vyspělá kamna s mimořádnou účinností, skvělým designem a šetrným vztahem k životnímu prostředí. Všech těchto vlastností dosahuje díky vlastnímu vyspělému vývojovému centru. Výrobky získaly řadu ocenění například ve Francii, Švýcarsku a ČR.

ABX

ABX je velmi dobře zavedená a známá česká značka ze severočeského Rumburku. Historie tohoto tradičního výrobce začíná v 80. letech 20. století. V současnosti nabízí více než 200 typů krbových a kachlových kamen, krbových sestav a vložek i kuchyňských sporáků. Výroba v nové hale ve Varnsdorfu disponuje nejmodernějšími CNC technologiemi na zpracování plechu či výrobu vyzdívky do krbových kamen. Moderní vlastní zkušebna dokáže měřit parametry kamen, které vyžadují i ty nejpřísnější normy států EU.

Plamen

Tradice, zkušenosti, zručnost a dovednost v kombinaci s moderními postupy a technologiemi: to je Plamen z města Požega, jedna z největších chorvatských sléváren. Vyrábí různé druhy kvalitní litiny, které ročně vyprodukuje okolo 12 000 tun, a specializuje se na výrobu tenkostěnných odlitků. Nosnou část portfolia představují spotřebiče na tuhá paliva: kamna, sporáky a krby. Kamna Plamen jsou unikátní vzhledem a vysokou úrovní dílenského zpracování, ale také dlouhou životností a vynikajícími tepelnými vlastnostmi. Distribuci na český trh exkluzivně zajišťuje společnost Alpi Home.

PANADERO

Společnost patří mezi nejvýznamnější výrobce krbových kamen ve Španělsku. Tato rodinná firma s více než půlstoletou historií sídlí ve městě Albacete na jihovýchod od Madridu, kde má také výrobní halu. Specializuje se na výrobu krbových kamen na dřevo, ať už tradičních nebo moderního vzhledu, který se hodí i do luxusních stylových interiérů. Typické je pro ně prostorné topeniště a panoramatické prosklení s atraktivním pohledem na oheň ze tří stran. Firemním heslem je především kvalita, o čemž svědčí i fakt, že všechna kamna mají mezinárodní certifikáty.

Eva Stampaggi

Ekologické teplo – tak zní motto italské společnosti Eva Stampaggi. Samotná značka vznikla před 15 lety, její kořeny však sahají až do 70. let minulého století. Sídlo a výrobní hala firmy leží ve městě Vazzola severně od Benátek. Eva Stampaggi se specializuje především na peletová kamna, která prodává v rámci řady Punto Fuoco. Její produkty splňují ty nejpřísnější limity evropských směrnic. Bezpečnost zajišťuje speciální termostat v kombinaci s konstrukcí, která kamna automaticky vypne, pokud dosáhnou extrémní teploty. Zárukou spolehlivosti a kvality je pak přísné testování a výstupní kontrola jednotlivých komponentů i hotových kamen.

Swartland Winery

Vinařství Swartland leží ve stejnojmenné oblíbené vinařské destinaci na sever od Kapského Města. Chladný vítr od Atlantského oceánu tam udržuje příznivé mikroklima s ideální teplotou a podloží horské oblasti dodává vínům typický ovocitý charakter. Vinařství Swartland bylo založeno v roce 1948 jako malý družstevní sklípek. Dnes je z něj velká vinařská společnost, jejíž členské farmy se rozkládají na 3 600 hektarech půdy v kopcích kolem města Malmesbury.

Bisquertt

Rodinné vinařství Bisquertt bylo založené v roce 1978 v Colchagua Valley, které se nachází jižně od hlavního města Chile. Vinařství produkuje plná, harmonická vína, jejichž vznik je ovlivněn jedinečným místním terroir, kterému výrazně napomáhá blízkost Tichého oceánu. Vína z tohoto rodinného vinařství získávají pravidelně vynikající bodová ohodnocení ve světových soutěžích a od renomovaných odborných časopisů.

Pirovano

Kořeny firmy Cantine Pirovano sahají do poloviny 19. století. Dnes je vínem spojena už 5. generace rodiny. Firma sídlí v malém městě Calco na severu Itálie, kde má také moderní výrobní haly. Plní se tam do lahví vína „tichá“ i šumivá, a to metodami Charmat i Champenoise. Kromě vína z vlastních vinic se v Calcu zpracovávají hrozny od vinařů z celé Itálie, Sicílie a Sardinie. Ročně firma vyprodukuje více než 30 milionů lahví. O jejich kvalitě svědčí např. dvojitá zlatá medaile za Chardonnay Spumante Metodo Classico (2017) a zlatá medaile za Gran Cuvee Brut Spumante (2018) z mezinárodní japonské výstavy vín Sakura Award.

Val D'Oca

Svěží, šťavnaté šumivé víno Prosecco, DOCG se rodí v italském regionu Treviso mezi městy Conegliano a Valdobbiadene. Vyrábí se ze starobylé italské odrůdy Glera. Hrozny se sbírají ručně a zpracovávají metodou Charmat, tedy druhotným kvašením v nerezových tancích, díky kterému vzniká typické jemné řetízkové perlení. Místní vinaře zastřešuje konsorcium vlastníků Val D’Oca (Cantina Produttori di Valdobbiadene), které ročně vyprodukuje 12 000 tun hroznů a vyváží víno do 33 zemí světa. Ve světě se prodá více než 300 milionů lahví Prosecca za rok, což je víc než pravého šampaňského.

Greyrock

Novozélandské vinařství Sileni dostalo jméno po starořeckém bůžku Silénovi, průvodci Dionýsa. Sídlí ve městě Hastings a patří mu vinice na severním (Hawke´s Bay) i jižním (Malborough) ostrově. Pěstují se na nich odrůdy Merlot, Cabernet Franc, Rulandské modré, Chardonnay, Sauvignon blanc a Rulandské šedé. Péče o víno kombinuje to nejlepší z osvědčených tradic i moderních technologií: hrozny se sbírají ručně, zpracovávají v nerez tancích s přesnou kontrolou kvašení a zrají ve sklepech se stabilní teplotou. Sauvignon blanc z Marlborough patří k nejvýše hodnoceným novozélandským vínům vůbec. Sileni ho prodává v edici s názvem Greyrock, v překladu „Šedý kámen“.

Vigna Verde

Pod jménem Vigna Verde spojila zdroje, produkci a organizaci prodeje skupina pěstitelů, kteří obhospodařují celkem 600 ha vinic ležících v italských provinciích Veneto and Friuli-Venezia-Giulia. Pěstují se zde vína červená i bílá, z nichž je nejznámější odrůda Glera. Z té se totiž vyrábí šumivé Prosecco. Toto víno se zpracovává metodou Charmat, druhotným kvašením v nerezových tancích. Celý proces je na rozdíl od metody Champenoise, jíž vzniká pravé šampaňské, podstatně rychlejší, a tudíž i levnější, což však vínu neubírá na kvalitě. Není proto divu, že Prosecco je nejprodávanějším šumivým vínem na světě.

Crystalite Bohemia

Společnost Crystalite Bohemia provozuje výrobní závod ve Světlé nad Sázavou (založen 1967) s automatickou produkcí nápojového a dekoračního skla. Sklárna provozuje 5 tavicích agregátů s denní kapacitou utavení 145 tun skloviny a 3 výkonné linky na výrobu nápojového skla s denní kapacitou kolem 150 tisíc kusů výrobků. Zaměstnává přes 750 lidí a výrobky exportuje do více než 82 zemí světa. Při výrobě používá ekologickou sklovinu Crystalite bez sloučenin olova, která má perfektní lom světla a vysokou pevnost a životnost díky příměsi titanu. Lze ji bez hrozby zašednutí opakovaně mýt v myčkách nádobí.

Ferdinand Mayr

Hudba a víno se k sobě hodí skvěle. Potvrzuje to i Ferdinand Mayr, majitel stejnojmenného vinařství z Dolního Rakouska. Vystudoval hudbu na Brucknerově konzervatoři v Linci, hraje na akordeon, několik let působil jako úspěšný lektor rakouské Austrian Wine Academy a od roku 2008 je také úspěšným pěstitelem vína. Jeho vinice se rozkládají ve známé vinařské oblasti Wachau, ležící v údolí řeky Křemže (Krems), přítoku Dunaje. V tamním chladnějším podnebí, typickém pro tyto odrůdy, se rodí neznámější rakouské ryzlinky a veltlíny. Ferdinand Mayr je prodává pod značkou Kaiserwetter. V naší nabídce najdete hned dvě špičková polosladká vína této řady, Grüner Veltliner a Riesling.