O společnosti

Pomáháme

Jsme úspěšná společnost. A tak je nejen naší morální povinností, ale i ctí podporovat kvalitní kulturní, charitativní, zdravotní, sociální a sportovní aktivity. V oblasti společenské odpovědnosti firem (CSR) se stejně jako i v jiných oblastech snažíme být příkladem ostatním. Proto, aby se nám všem v naší zemi – i potřebným – žilo co nejlépe. Přinášíme STRUČNÝ VÝBĚR ze širokého spektra projektů a aktivit, které aktuálně podporujeme.

Podporujeme kulturu, charitu i sport:

Podporujeme kulturu

Jsme Hlavním partnerem Cen Thálie

Ceny Thálie

Ceny Thálie zaujímají v oblasti české kultury výjimečné postavení. Udělují se v Národním divadle za mimořádné umělecké výkony. Výroční ceny jsou udělovány interpretovi a interpretce ve čtyřech oborech: v činohře, v opeře, v baletu, pantomimě či jiném tanečně-dramatickém žánru a v muzikálu, operetě či jiném hudebně-dramatickém žánru.

Jsme Hlavním partnerem Prague Philharmonia

Prague Philharmonia

PKF – Prague Philharmonia je světově proslulý soubor, který podporujeme již několik let. Kromě jiného nás zaujaly i jeho komponované koncerty v pražském Rudolfinu, které jsou určeny pro rodiče s dětmi, a také oblíbené vzdělávací koncerty věnované mladším žákům, s nimiž soubor zajíždí přímo do základních škol.

Jsme Generálním partnerem MOUNTFIELD Parádafestu

MOUNTFIELD Parádafest

MOUNTFIELD Parádafest je hudební festival, který se každoročně koná v krásném prostředí přírodního divadla Konopiště. Je zaměřen na pop a rock v podání českých a slovenských hvězd, na festivalu dosud vystoupili např. Anna K., BSP, Jaroslav Uhlíř, Janek Ledecký, Těžkej Pokondr, David Koller, Dalibor Janda, Eddie Stoilow a další.

Podporujeme charitativní, sociální a zdravotní projekty

Jsme Partnerem sbírky „Pomozte dětem“

Pomozte dětem

Sbírka Pomozte dětem – populární „Kuře“ – je charitativní sbírka Nadace rozvoje občanské společnosti a České televize. Jde o projekt, který přináší přímou a účinnou pomoc ohroženým, nemocným a znevýhodněným dětem v celé ČR. Sbírku jsme podpořili v roce 2017 a podpoříme ji i letos: v každé naší prodejně a také v naší centrále máme „kuřecí kasičku“, do níž zákazníci a zaměstnanci přispívají. A výslednou sumu pak Mountfield jakožto firma znásobí. V roce 2017 jsme do sbírky Pomozte dětem – i díky našim zákazníkům a zaměstnancům – přispěli částkou 352 000 Kč.

Jsme Partnerem Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové

Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové

Výbor dobré vůle založila paní Olga Havlová, první manželka prezidenta České republiky Václava Havla. Posláním Výboru je pomáhat lidem, kteří se pro svůj nepříznivý zdravotní a sociální stav těžko včleňují do společnosti a nemohou se bez pomoci druhých sami o sebe postarat. Svým působením se nadace snaží o rozvoj duchovních hodnot, vzdělání, ochranu lidských práv a všeobecně uznávaných humanitárních hodnot.

Jsme Patronem Zvonečku Bylany

Zvoneček Bylany

Již několik let jsme Patronem poskytovatele sociálních služeb Zvoneček Bylany ve Středočeském kraji. Zvoneček se stará o děti a dospělé osoby, které mají v důsledku zdravotního postižení sníženou soběstačnost a jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc. Na svou činnost od nás mimo jiné obdržel 1 milion korun.

Podporujeme Alzheimercentrum

Alzheimercentrum

Alzheimercentrum provozuje v ČR 8 zařízení, která se specializují na péči o nemocné s Alzheimerovou chorobou a jinými typy demencí. Díky naší podpoře má k dispozici například kvalitní zahradní traktor. Nebo třeba zahradní nábytek pro svoji unikátní terapeutickou tropickou pláž. Citujme provozního ředitele Alzheimercentra pana Martina Ježka: „Velmi nás těší podpora našich partnerů, díky kterým se nám podařilo projekt realizovat do podoby reálné tropické pláže s iluzí slunečního svitu, doplněné stylovými plážovými křesly a lehátky věnovanými společností Mountfield.“

Centrum Paraple

Za 27 let naší existence jsme podpořili desítky a desítky neziskových organizací, které se v oblasti sociálních služeb, zdravotnictví a charitativních projektů starají o nemocné, handicapované či jinak znevýhodněné lidi. Například v roce 2011 byly prostřednictvím naší netradiční a veřejností velice příznivě přijaté akce „Kolo štěstí a pomoci“ předány finanční dary v celkové výši 4 480 000 Kč mimo jiné i těmto organizacím:
Centru Paraple, Nadaci Tereza Maxová dětem, Olivově dětské léčebně, Nadačnímu fondu Veselý senior, Nadaci policistů a hasičů, dětským domovům a mnohým dalším…

Podporujeme sport

Jsme Generálním partnerem HK Mountfield Hradec Králové

Mountfield Hradec Králové

Od roku 2013 jsme Generálním partnerem nového extraligového hokejového týmu HK Mountfield Hradec Králové, který se hned v první sezoně se probojoval do play-off. Tento hokejový klub bojuje každým rokem v české extralize o nejvyšší příčky.

Podporujeme atletku a běžkyni na lyžích – reprezentantku Evu Vrabcovou Nývltovou

Eva Vrabcová Nývltová

Navázali jsme partnerství s úspěšnou atletkou a běžkyní na lyžích Evou Vrabcovou Nývltovou. Evča, jak jí říkají přátelé, je českou vícenásobnou reprezentantkou na Olympijských hrách a světových šampionátech.

Jsme Generálním partnerem Rugby Clubu Říčany

Rugby Club Říčany

Podporujeme tradiční a slavný český rugby club, jehož historie započala již roku 1944. V roce 1996 se stal poprvé nejlepším rugby clubem v republice. Další tituly mistrů republiky následovaly v letech 2001, 2004, 2005, 2006, 2011 a 2012. Kategorie dětí a mládeže mají na svém kontě dokonce již více než 30 titulů!