kontakt úvodní fotka

Pomáháme

Jsme úspěšná společnost. A tak je nejen naší morální povinností, ale i ctí podporovat kvalitní kulturní, charitativní, zdravotní, sociální a sportovní aktivity. V oblasti společenské odpovědnosti firem (CSR) se stejně jako i v jiných oblastech snažíme být příkladem ostatním. Proto, aby se nám všem v naší zemi – i potřebným – žilo co nejlépe. Přinášíme STRUČNÝ VÝBĚR ze širokého spektra projektů a aktivit, které aktuálně podporujeme.

Podporujeme kulturu, charitu i sport:

Podporujeme kulturu

Pět píšťal pro Svatovítské varhany

Hned 5 píšťal nových varhan, které se v Katedrále sv. Víta na Pražském hradě poprvé slavnostně rozezní v prosinci 2019, bude navždy spojeno se jménem naší společnosti. Nové plnohodnotné varhany nahradí dosavadní „provizorní“ Melzerovy varhany (z r. 1931) a budou postaveny na velkém kůru pod hlavní rozetou chrámu, tedy na místě, odkud bude jejich zvuk vyplňovat celý chrámový prostor. Výroba nového nástroje byla svěřena světoznámé a velmi zkušené varhanářské firmě Gerharda Grenzinga. Adopci zmíněných pěti píšťal chápeme jako náš skromný příspěvek k vybudování moderního a důstojného varhanního nástroje v katedrále, která je po staletí symbolem a pýchou českého národa.

Jsme Hlavním partnerem Cen Thálie

Ceny Thálie zaujímají v oblasti české kultury výjimečné postavení. Udělují se v Národním divadle za mimořádné umělecké výkony. Výroční ceny jsou udělovány interpretovi a interpretce ve čtyřech oborech: v činohře, v opeře, v baletu, pantomimě či jiném tanečně-dramatickém žánru a v muzikálu, operetě či jiném hudebně-dramatickém žánru.

Jsme Hlavním partnerem Prague Philharmonia

PKF – Prague Philharmonia je světově proslulý soubor, který podporujeme již několik let. Kromě jiného nás zaujaly i jeho komponované koncerty v pražském Rudolfinu, které jsou určeny pro rodiče s dětmi, a také oblíbené vzdělávací koncerty věnované mladším žákům, s nimiž soubor zajíždí přímo do základních škol.

Byli jsme generálními partnery Parádafestu

MOUNTFIELD Parádafest je hudební festival, který se každoročně koná v krásném prostředí přírodního divadla Konopiště. Je zaměřen na pop a rock v podání českých a slovenských hvězd, na festivalu dosud vystoupili např. Anna K., BSP, Jaroslav Uhlíř, Janek Ledecký, Těžkej Pokondr, David Koller, Dalibor Janda, Eddie Stoilow a další.

Podporujeme charitativní, sociální a zdravotní projekty

Jsme Partnerem sbírky „Pomozte dětem“

Sbírka Pomozte dětem – populární „Kuře“ – je charitativní sbírka Nadace rozvoje občanské společnosti a České televize. Jde o projekt, který přináší přímou a účinnou pomoc ohroženým, nemocným a znevýhodněným dětem v celé ČR. Sbírku jsme podpořili v roce 2017 i 2018, kdy jsme vybranou částku našimi zákazníky a zaměstnanci zdvojnásobili. I v letošním roce jsme se do veřejné sbírky Pomozte dětem opět zapojil.

Jsme Partnerem Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové

Výbor dobré vůle založila paní Olga Havlová, první manželka prezidenta České republiky Václava Havla. Posláním Výboru je pomáhat lidem, kteří se pro svůj nepříznivý zdravotní a sociální stav těžko včleňují do společnosti a nemohou se bez pomoci druhých sami o sebe postarat. Svým působením se nadace snaží o rozvoj duchovních hodnot, vzdělání, ochranu lidských práv a všeobecně uznávaných humanitárních hodnot.

Jsme Patronem Zvonečku Bylany

Již několik let jsme Patronem poskytovatele sociálních služeb Zvoneček Bylany ve Středočeském kraji. Zvoneček se stará o děti a dospělé osoby, které mají v důsledku zdravotního postižení sníženou soběstačnost a jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc. Na svou činnost od nás mimo jiné obdržel 1 milion korun.

Podpořili jsme Alzheimercentrum

Alzheimercentrum provozuje v ČR 8 zařízení, která se specializují na péči o nemocné s Alzheimerovou chorobou a jinými typy demencí. Díky naší podpoře má k dispozici například kvalitní zahradní traktor. Nebo třeba zahradní nábytek pro svoji unikátní terapeutickou tropickou pláž. Citujme provozního ředitele Alzheimercentra pana Martina Ježka: „Velmi nás těší podpora našich partnerů, díky kterým se nám podařilo projekt realizovat do podoby reálné tropické pláže s iluzí slunečního svitu, doplněné stylovými plážovými křesly a lehátky věnovanými společností Mountfield.“

Za 27 let naší existence jsme podpořili desítky a desítky neziskových organizací, které se v oblasti sociálních služeb, zdravotnictví a charitativních projektů starají o nemocné, handicapované či jinak znevýhodněné lidi. Například v roce 2011 byly prostřednictvím naší netradiční a veřejností velice příznivě přijaté akce „Kolo štěstí a pomoci“ předány finanční dary v celkové výši 4 480 000 Kč mimo jiné i těmto organizacím: Centru Paraple, Nadaci Tereza Maxová dětem, Olivově dětské léčebně, Nadačnímu fondu Veselý senior, Nadaci policistů a hasičů, dětským domovům a mnohým dalším…

Podporujeme sport

Jsme Generálním partnerem HK Mountfield Hradec Králové

Od roku 2013 jsme Generálním partnerem nového extraligového hokejového týmu HK Mountfield Hradec Králové, který se hned v první sezoně se probojoval do play-off. Tento hokejový klub bojuje každým rokem v české extralize o nejvyšší příčky.

Jsme Generálním partnerem Rugby Clubu Říčany

Podporujeme tradiční a slavný český rugby club, jehož historie započala již roku 1944. V roce 1996 se stal poprvé nejlepším rugby clubem v republice. Další tituly mistrů republiky následovaly v letech 2001, 2004, 2005, 2006, 2011 a 2012. Kategorie dětí a mládeže mají na svém kontě dokonce již více než 30 titulů!

Podpořili jsme atletku a reprezentantku Evu Vrabcovou Nývltovou

Je nám ctí, že jsme v letech 2017 a 2018 mohli být partnery Evy Vrabcové Nývltové. Evča, jak jí říkají přátelé, je českou vícenásobnou reprezentantkou na Olympijských hrách a světových šampionátech.

Přihlásit se
Uživatel nepřihlášený
Registrovat