Historie firmy

26. 10. 2020

Historie firmy

Historii společnosti Mountfield jsme začali psát v roce 1991 a za dvě desetiletí jsme vyrostli v největšího českého i slovenského prodejce zahradní techniky, zahradního nábytku, bazénů a dalších potřeb pro zahradu. Začínali jsme v s jednou malou prodejnou ve středočeských Mnichovicích a dnes, v České republice i na Slovensku, provozujeme síť 74 vlastních prodejních center.

2022

POTVRZUJEME VÝJIMEČNÉ POSTAVENÍ NA TRHU, PRO ZÁKAZNÍKY JSME PRVNÍ VOLBOU

 • Pokračujeme v revitalizaci prodejen. Z celkových 76 prodejen v Čechách a na Slovensku bylo zrevitalizováno již 53. Mezi novými pak přibyla prodejna v Hradci Králové a také v Košicích.
 • I v tomto roce zaznamenáváme velký zájem o sortiment zahradní techniky i bazénů. A z toho je evidentní, že zákazníci tráví stále více času na zahradách svých domů a chalup, které s oblibou stále zušlechťují.
 • Spolu se zájmem o zdravý životní styl stále roste také poptávka po elektrokolech s wellness vybavení. Obrovský boom proto v tomto roce zaznamenal trend vířivých van.
 • Získáváme opět významná ocenění např. Nejdůvěryhodnější značka a Superbrands, a to v Čechách i na Slovensku.

2021

SLAVÍME 30 LET, jsme svým zákazníkům a jejich zahradám blíž.

 • Slavíme třicátiny. Máme za sebou pestrou cestu od první mnichovické prodejny k rozsáhlé síti 76 moderních prodejních, bazénových a servisních center (58 v České republice a 18 na Slovensku). Zákazníci mají díky tomu svou prodejnu blízko v každém regionu.
 • Pokračujeme při té příležitosti v revitalizaci prodejen, některé z nich se stěhují na prestižnější adresy. Mezi nové pak přibyla například prodejna v Mohelnici na Šumpersku.
 • Zaznamenali jsme obrovský zájem především o sortiment zahradní techniky a bazény. Potvrdila se tak prognóza, že v zahradách svých domů, chalup a chat tráví naši zákazníci stále více času. Perfektní péče o zahrady a jejich vybavení je pro ně důležitá.
 • Výrazně zvýšená poptávka po elektrokolech a vířivých vanách dokazuje aktuální trendy v oblasti volnočasových aktivit a zdravého životního stylu.

2020

REVITALIZACE PRODEJEN, NOVINKY ve wellness i aku technice

 • Rok jsme zahájili mimořádně úspěšnou povánoční kampaní.
 • Pokračujeme v revitalizaci prodejních center. Pro Váš nejvyšší komfort jsme jich zmodernizovali již 44.
 • Zavádíme spoustu novinek. Nabídku wellness rozšiřujeme o tři úžasné modely Swim Spa, které v sobě snoubí dva různé světy: luxusní relax a uvolnění vířivých van se sportovním využitím bazénu s výkonným plaveckým protiproudem.
 • Nová řada elektrokol MTF 2020 nadchne ještě větší nabídkou modelů. Řada biků je vybavena baterií LG s kapacitou 24,5 Ah, která je nejsilnější integrovanou baterií na trhu.
 • Rozrůstáme se i v AKU technice, jejíž rostoucí obliba potvrzuje současný trend, jenž se výrazně přiklání k moderním technologiím. Nabídka je nově bohatší o celou řadu Levita 20 V.

2019

Elektrokola, interaktivní panely a návrat Dannyho Treja

 • Ve velkém rozjíždíme prodej elektrokol, modelovou řadu rozšiřujeme o TOP modely s motory Bosch. Sortiment stále žádanější AKU zahradní techniky obohacujeme o superprémiovou řadu Greenworks.
 • Pokračujeme v revitalizaci prodejních center, novinkou je zavedení interaktivních panelů, které ještě zvyšují komfort zákazníka při nákupu. Vidí zde i detailní popisy a fotografie výrobků, které nemusí být na každé prodejně.
 • Do reklamy Mountfieldu se po 10 letech vrací populární hollywoodský herec Danny Trejo.

2018

Samoobslužné zóny

Připravili jsme 20 novotou zářících, modernizovaných prodejních center se samoobslužnými zónami

2017

V lednu získáváme další cenu CZECH SUPERBRANDS! Co dalšího rok přináší?

 • Získáváme další ocenění CZECH SUPERBRANDS!
 • A také cenu FAIR PLAY 100 nejlepších zákaznických zkušeností 2017
 • Modernizujeme další prodejní centra i servisy
 • Otevíráme zcela novou prodejnu ve slovenské Levici
 • Spouštíme kariérní webové stránky

Rok začal skvěle – už podruhé v řadě jsme se stali držiteli renomovaného globálního ocenění CZECH SUPERBRANDS, tentokrát pro rok 2017. Daří se nám i ve všech dalších ohledech, například: rozšiřujeme sortiment, pokračujeme v systematické revitalizaci prodejen (případně je stěhujeme do větších a atraktivnějších lokalit), otevíráme prodejnu Levici, naše nové kolegy získáváme i pomocí zcela nového karierního webu www.mountfield.jobs.cz.

Navíc získáváme cenu FAIR PLAY 100 nejlepších zákaznických zkušeností 2017, kterou realizuje renomovaná poradenská a auditorská společnost KPMG. Tato cena je zaměřena na vyhodnocování zákaznické zkušenosti a spokojenosti.

2016

Slavíme rekordy: obrat více než 6 miliard Kč, zákazníků více než 1,6 miliónu

Během roku zvyšujeme obrat o další miliardu! Díky velmi dobré práci téměř 1 400 zaměstnanců v ČR a téměř 300 zaměstnanců na Slovensku.

Sbíráme jedno prestižní ocenění za druhým!

Získáváme cenu „Nejdůvěryhodnější značka roku 2016“ v kategorii Zahradní technika.
Slavíme dosud nejlepší umístění v každoroční anketě „Českých 100 nejlepších“, jejíž výsledky jsou vyhlašovány na Pražském hradě.
Letos na prvních místech: 1. Škoda Auto, 2. Kooperativa Pojišťovna, 3. BEST, 4. Mountfield, 5. Karlovarské minerální vody.
Jsme držiteli globální ceny CZECH SUPERBRANDS 2016. Jde o celosvětové ocenění - uznání mimořádného postavení značky na lokálním trhu.
Čtenáři Receptáře nás již podeváté doporučují jako nejlepší značku v zahradní technice.

2015

Dosahujeme „kulatého“ obratu 5 miliard korun

Poprvé v historii firmy se dostáváme za tuto magickou hranici.

Začíná revitalizace prodejen: jednotný, moderní, přehledný interiér.

Rozhodli jsme se, že do tří let budou mít všechna naše prodejní centra stejný moderní design a totožnou koncepci expozice zboží. Tak, aby se každý ihned v naší prodejně orientoval, ať už navštíví Písek nebo Sokolov. První vzorovou prodejnou se v tomto roce stalo prodejní centrum v Hradci Králové. Jeho nejbližšími následovníky budou například Olomouc, Brno – Olympia, Jaroměř, na Slovensku Levice…

2014

Vrací se Kolo štěstí! A ožívá Béda Trávníček - hraje ho Oldřich Navrátil

Populární Kolo štěstí je zpět. Novinkou jsou 4 políčka se 100% slevou, přičemž minimální sleva je 30 %. Kolo štěstí zákazníkům opět představuje Béda Trávníček, tentokrát nikoliv animovaný, nýbrž hraný – ztvárňuje ho herec Oldřich Navrátil. Béda navíc „odtajňuje“, že má sličnou manželku a hubatou dceru.

Startuje náš zbrusu nový e-shop.

Spouštíme nový internetový obchod. Je postavený na vyspělé technologické platformě, a zajišťuje tak každému našemu zákazníkovi maximální uživatelský komfort.

2013

Jsme spolumajiteli hokejového týmu HC Mountfield Hradec Králové

Tradiční český hokejový klub, sídlící v Hradci Králové od roku 1925, působí i díky nám od sezóny 2013/2014 opět v nejvyšší české hokejové lize. A vede si dobře! Každý rok patří mezi osm nejlepších týmů v republice.

2012

1 z 5 má vše ZADARMO

Protože každý konec je začátkem něčeho nového, vstoupili jsme do nového roku se zbrusu novou prodejní akcí „1 z 5 má vše ZADARMO“. Šance získat cokoli z našeho sortimentu bez placení v ní byla 20x větší než na Kole štěstí. V osudí bylo jen 5 pingpongových míčku (1 červený a 4 bílé), a tak si zboží zadarmo odnášel vždy jeden z 5 zákazníků. Stačilo, když z bubnu vypadl červený míček a nákup byl zadarmo. Kdo nechtěl riskovat, mohl vsadit na jistotu a dostal okamžitou slevu 18 % na veškeré zboží.

Jako bonus bylo pro měsíc leden připraveno 16 luxusních vozů Ford S-Max Titanium v ceně 1 100 000 Kč za jeden.

V letech 2012 až 2014 jsme využili možnost spolufinancovat vzdělávání zaměstnanců z Operačního programu Praha – adaptabilita, který spolufinancoval Evropský sociální fond. Dotační projekt nesl název Profesní rozvoj skupiny pražských zaměstnanců společnosti Mountfield a jeho cílem bylo dosáhnout vyšší úrovně odborných znalostí a schopností u vybraných pracovníků, kteří splňovali charakteristiky skupin ohrožených na trhu práce.

2011

Kolo štěstí a pomoci: předáváme 8 697 000 Kč charitativním organizacím

Ve spolupráci s TV NOVA a TV Markíza roztáčíme 58 večerů za sebou speciální Kolo štěstí – neslouží jen našim zákazníkům, ale i desítkám charitativních organizací. Známé osobnosti z různých oborů (herci, lékaři, vědci, zpěváci, sportovci, moderátoři a další) vytáčejí na Kole štěstí 4 480 000 Kč pro české neziskové organizace (jmenujme např. Nadaci Terezy Maxové dětem, Konto Bariéry, Nadaci Archa Chantal) a 4 217 000 Kč pro slovenské organizace (Liga proti rakovině SK, Dobrý anjel, Nadácia Počuť srdcom aj.).

Další jubileum: otevíráme již 55. prodejnu.

Nové 55. prodejní centrum slouží zákazníkům ve Valašském Meziříčí a okolí.

2010

Prodejní centrum o rozloce 1 000 m2

Protože pro své zákazníky chceme jen to nejlepší, snažíme se, aby naše prodejní prostory odpovídaly moderním trendům. Proto jsme jednu z našich nejstarších prodejen v Holešovicích přesunuli o 300 m a 6. listopadu otevřeli v Holešovické tržnici v hale č. 12. Nové prostory vznikly po náročné rekonstrukci historické památky a mají rozlohu bezmála 1 000 m2. Součástí prodejny je i bazénové centrum.

Řada zákazníků měla u Kola štěstí dilema, jestli se jim doma víc hodí GPS navigace nebo značková HD kamera, které jsme jim při nákupu přidávali ke slevám. Hodně z nich to vyřešilo šalamounsky. Nakoupili víckrát a podělili celou rodinu.

2009

Hollywoodská hvězda Danny Trejo v našich službách

Hrdinou našeho TV spotu a celé letošní kampaně je slavný hollywoodský herec, „tvrďák“ Danny Trejo (známý třeba z filmu „Desperado“). Svým neodolatelným způsobem hraje drsného zákazníka Mountfieldu. Jako první české firmě se nám tak daří angažovat herce hollywoodského formátu.

2008

Síň slávy

Od svého vzniku nasbíral Mountfield řadu významných ocenění. Pravidelně je naše firma zařazována například do prestižního firemního výběru „Českých 100 nejlepších“. Stejně dobře se nám daří bodovat i v žebříčku CZECH TOP 100, kde jsme se i v roce 2008 stali nejoblíbenějším maloobchodním prodejcem. Na dalších příčkách skončilo Makro a Globus. Kromě ekonomických odborníků nás ocenili i čtenáři specializovaného časopisu Receptář, který pravidelně pořádá anketu o nejobdivovanější výrobky či značky. Mountfield zvítězil v kategorii zahradní technika a v kategorii bazény.

Na Kolo štěstí jsme pro kupující kromě vějíře vysokých slev připravili i další auta. Každý den se losovalo o jeden z 56 vozů VW Golf Plus.

2007

Losování o 54 vozů VW Golf Plus

Pokračujeme v rozdávání aut našim zákazníkům a Kolo štěstí jsme okořenili každodenním losováním o jeden z 54 vozů VW Golf Plus.

2006

Rozdáváme 53 nablýskaných Cadillaců. A v dalších letech další super auta

Každý den, po celou dobu trvání 10. Kola štěstí, rozdáváme formou vylosování zákazníkům jeden luxusní Cadillac. V rozdávání nových vozů pokračujeme i v následujících letech, celkem si tak zákazníci od nás odvezou 294 špičkových automobilů:

 • 2006 – 53 vozů Cadillac
 • 2007 – 54 vozů VW Golf Plus
 • 2008 – 56 vozů VW Golf Plus
 • 2009 – 57 vozů Ford C-Max
 • 2011 – 58 vozů Volvo V70
 • 2012 – 16 vozů Ford S-Max Titanium

2005

Obrat 3 miliardy korun. I díky 15miliónovému jackpotu na Kole štěstí

Kolo štěstí láká zákazníky opět na něco nového: pro jednoho vylosovaného je připraven pohádkový jackpot ve výši 15 miliónů Kč. Navíc na Kolo štěstí přidáváme nové políčko s názvem „Trumf“. Komu padá, ten může točit ještě dvakrát a na svůj nákup získat celkovou slevu, která je součtem slev z obou těchto točení.

Naši zákazníci mají benzín zadarmo.

Na 7 let! Zákazníci, kteří si u nás pořídí techniku se spalovacím motorem, dostávají velkorysý dárek: ke každému stroji benzín na 7 let zadarmo. To je až 700 litrů k některým strojům.

2004

Máme již 50 prodejen. A navíc novou centrálu a velkosklad ve Všechromech

Slavnostně otevíráme jubilejní 50. prodejnu v ČR – společně s naší novou centrálou ve Všechromech, hned u dálnice D1.

S chutí vstupujeme na slovenský trh.

Na Slovensku otevíráme hned 5 prodejen najednou!

V jackpotu Kola štěstí je 12 miliónů korun.

Kolo štěstí je ještě lákavější – pro každého zákazníka je tu pokušení být vylosován jako majitel 12miliónového jackpotu.

2003

Ve znamení sedmiček

Dva roky zákonem dané záruky se nám při kvalitě našich výrobků zdálo málo, a tak jsme ji na vše prodloužili na rovných 7 let. Přidali jsme i celou škálu nových služeb. Ať už to byla stavba bazénů, nebo dovážka zboží až do domu, kde ho naši technici připravili k plnému provozu. Aby u nás mohli v klidu nakupovat všichni zákazníci, tedy i ti velmi zaměstnaní, bylo od tohoto roku všech našich tehdejších 48 prodejních center otevřeno i v sobotu a neděli.

2002

Další prodejny

Na Kolo štěstí přibylo kromě tradičních slev i nové políčko. Komu padlo 200 %, odnášel si nejen zboží zadarmo, ale navíc dostal bonus v hotovosti ve výši kupní ceny zboží. Tento rok si do svého „rodného listu“ zapisujeme prodejny v Třebíči, Sezimově Ústí, Klatovech a Boskovicích. Roční obrat naší firmy přesáhl 2 miliardy Kč.

2001

Spouštíme E-shop

Začínáme prodávat přes internet. Lidé u nás nakupují i z pohodlí svého domova. Jsou to ale pouhé začátky, zásadní revoluce v e-shopu nás teprve čeká.

2000

Vkladní knížky - náš vklad do budování věrných vztahů se zákazníky

Zavádíme unikátní věrnostní program - Vkladní knížku Mountfield. Zákazník si na knížce při nákupu spoří prostředky, které pak může při dalším nákupu čerpat ve formě slevy.

1999

30 km od vás

Od samého začátku bylo naším cílem rozprostřít síť firemních prodejen tak, aby to k nám zákazníci neměli odnikud daleko. Když jsme ten rok otevřeli prodejny v Mělníku, Znojmu, Hodoníně, Zlíně a Strakonicích, spočítali jsme, že při cestě do nejbližšího prodejního centra nemusí kupující urazit více než 30 km.

1998

Prvotřídní péče o zákazníky - servisní středisko u každé prodejny

Zákazníkům začínáme poskytovat komfort, který v ČR není běžný: nadstandardní poprodejní služby. Každá prodejna (a je jich už 37) nabízí nyní i kvalitní servis.

1996

Je tu legendární Kolo štěstí!

Přicházíme s Kolem štěstí, které si okamžitě získává mimořádnou oblibu veřejnosti. Díky Kolu štěstí si zákazník sám určuje, s jak vysokou slevou nakoupí. A při troše štěstí si může odnést zboží domů úplně zadarmo! Nezapomenutelný je od té doby slogan – radostný výkřik herce a moderátora Přemka Podlahy: „A mám to zadarmo!“ Pomocí Kola štěstí se nám daří přilákat do prodejen lidi i mimo zahradní sezónu.

1995

Narodil se Béda Trávníček

Kampaní s maskotem Bédou Trávníčkem, namluveným herečkou Jiřinou Bohdalovou, si získáváme další sympatie veřejnosti a zvyšujeme prodeje.

1994

Získáváme si české zahrádkáře: provozujeme už 14 prodejních center

Zájem veřejnosti o naše produkty je enormní. Neuvěřitelně rychle expandujeme.

1991

Naše první malá prodejna - základ toho, že dnes jsme v Evropě lídry trhu

Zakladatel Ivan Drbohlav otevírá v Mnichovicích prodejnu se sekačkami. Nikdo netuší, že se právě rodí největší obchod se zahradní technikou a bazény v Evropě.